Podzim není jen o sychravém počasí a podzimní depresi, podzim hýří všemi barvami a když se poštěstí a svítí slunce? 🙂 Pak se musí úsměv na tváři vykouzlit i u největšího mrzouta. Já osobně mám podzim moc ráda – po bouřlivém létě, kdy každý oslavuje a užívá života, je tu najednou klidnější období, všechno jakoby utichne. Vrátí se běžný režim a my můžeme z módu oslav přepnout na mód klidu. Je snažší obrátit se znovu do svého nitra a soustředit se na své cíle. Přeci jen je v létě více rozptylování. Na podzim nás příroda v podstatě donutí k tomu, abychom se zklidnili a zbavili se starého, tak jako se třeba stromy zbavují listí.

Nastal čas, kdy uklidíme letní šaty, nafukovací plameňáky, žabky a lehátka na dno skříní a do koutů sklepů. Ne, opravdu ve vás nechci vyvolat depresi :-D. Spíš to beru i jako připomenutí pro sebe, abych konečně sundala tu letní výzdobu a začala oslavovat podzim!

Květinové dekorace

Na vás jsem však nezapomněla a vyrobila jsem pestrobarevné podzimní dekorace. Barevné listí, plody, typické podzimní květiny (chryzantémy, astry,…) jsem naaranžovala do různých nádob (misky, šuplíky, košíky, vědra), které poslouží jako dekorace vašich stolů, stolečků, komod či okenních parapetů. A protože jsem použila neživý materiál, vydrží vám dekorace roky. Všechny je najdete v nové kategorii Květinové dekorace.

Podzimní věnce

Podzimní věnce pro vás tentokrát připravuji na objednávku. Stačí mi pouze napsat na e-mail (atelierlobelia@gmail.com), že chcete podzimní věnec, vaši základní představu o velikosti, barvě atd. Na zbytku se domluvíme. 🙂 A pokud netoužíte po ryze podzimních, mrkněte na květinové věnce.

Tady malá ochutnávka podzimních věnců, které jsem vyráběla letos.

Halloweenská dýně

A pokud hledáte jen nějakou drobnost, která vám nastalé roční období jen jemně připomene, pak doporučuju malou halloweenskou dýni. Jasně, že doporučuju i všem milovníkům Halloweena! Do dýně můžete dát třeba čajovou svíčku nebo LED osvětlení.

Užívejte podzim,

Jana