💍 nové svatební výrobky na e-shopu v pondělí 16. ledna 💍

Péče o květiny

Jak pečovat o dekorace z Lobelia ateliéru

Trvanlivé dekorace vydrží několik let, pokud dostávají správnou péči. Záleží na materiálech, ze kterých jsou vyrobeny.

  • Sušené květiny a rostliny jsou sušené přirozeně na vzduchu. Díky tomu jsou nejvíce přírodní alternativou živých květin a zachovávají si přirozenou barvu. Postupem času je obvyklé, že z nich opadávají okvětní lístky. Stejně tak postupem času blednou a ztrácejí původní barvu. Vydrží přibližně 2-5 let.
  • Konzervované / stabilizované květiny jsou speciálně ošetřeny a nabarveny. Jsou pak mnohem více odolnější než sušené květiny. Tyto květiny vydrží přibližně 8 let.
  • Dekorace a doplňky vyrobené z textilních a umělých květin při dodržení určitých podmínek také vydrží roky.

Správná péče

  • výrobky umístěte (i skladujte) mimo přímý sluneční svit a v interiéru– nedávejte je na místo, kam stále svítí slunce/na přímé světlo, neumisťujte je blízko topení. Všem výrobkům se bude lépe dařit ve vnitřních prostorech, venkovní vlivy počasí jim nesvědčí. Pokud se i tak rozhodnete např. věnec umístit ven, snažte se alespoň zamezit přímému dešti na věnec.
  • výrobky čas od času lehce oprašte například prachovkou (větší nánosy prachu se hůře odstraňují, proto je oprašujte častěji),
  • výrobky (z textilních květin) můžete zbavit prachu i pomocí fénu na studený vzduch, prachovkou, hadříkem nebo vlhčenými ubrousky.

Především si užívejte jejich krásu a přítomnost. Ať vám přinesou spoustu radosti.