Slavíte svátek svatého Valentýna? Pak máte možná i náladu na romantickou výzdobu vašeho domova. Hledáte inspiraci, jak si vyzdobit domov v souladu s tímto svátkem zamilovaných? V článku najdete nápady a inspiraci, jak dodat vašemu domovu tu správnou, zamilovanou atmosféru u příležitosti oslavy Valentýna.

Styling jídelního stolu pro domácí valentýnskou večeři

Typickou valentýnskou aktivitou bývá společná večeře, ale nikde není dáno, že musí proběhnout v luxusní restauraci. Možná se vám zrovna nechce do společnosti, nebo chcete být zkrátka spolu osamotě. Žádný problém, i domácí večeře má své kouzlo! Zkuste ji v rámci oslavy svátku Valentýna ozvláštnit krásnou, romantickou výzdobou jídelního stolu. Možností máte spoustu.

Při výzdobě valentýnské tabule se držte, pro Valentýn typických, barev červené a/nebo růžové, třeba i v kombinaci s bílou. Z dekorací na stole nesmí chybět ubrus či běhoun v ladících barvách, svíčky, květiny a drobné doplňky, které vytvoří ten správný detail.

Pro vytvoření dramatického dojmu a atmosféry plné vášně se držte červené barvy a jejích tmavých odstínů. Volte spíš vysoké svíčky a květinová aranžmá do výšky.

Pro navození romantické atmosféry nemusíte kupovat hromadu doplňků a dekorací, stačí, když použijete to, co už máte doma. Teď nastává ten pravý čas, kdy můžete konečně vytáhnout to růžové nádobí, nebo talířky ve tvaru srdce. Kdy jindy je použít? Přidejte krásnou květinovou dekoraci a slavnostní tabule je na světě.

Něžné atmosféry docílíte za použití jemných odstínů růžové a bílé. Postačí vám jen pár drobných doplňků, abyste vytvořili velmi jemnou, ale přesto romantickou jídelní tabuli.

Valentýn jako party? Proč ne!

Oslava Valentýna se dá pojmout různými způsoby. Třeba i jako party s vašimi přáteli. Máte příležitost k netradiční výzdobě, kterou byste jindy nepoužili, k podávání stylového občerstvení i nápojů a k zábavě!

Kromě již zmíněných tipů u jídelní tabule zkuste valentýnskou party ozvláštnit například balonky. Ty nesmí u žádné party chybět.

Pokud ho máte doma, rozhodně do své oslavy zakomponujte servírovací stolek nebo bar. Jeho dekorování má neomezené možnosti! Neopomínejte ani detaily, jako ozdobené skleničky sektu, sladké občerstvení ve tvaru srdcí, nebo drobné dárky pro vaše hosty.

Celková valentýnská výzdoba domova

Pro nás, milovníky home decoru, je období mezi Vánoci a jarem velmi dlouhé. Někdo začíná s jarní výzdobou už v lednu, někdo si nechává tu vánoční o trochu déle. V tomto období leden-únor zkrátka v dekorování hledáme určitý kompromis.

Valentýnská výzdoba domova se proto jeví jako skvělý nápad. Optimistická růžová nám vlije radost a energii do žil, červená na nás působí jako impuls k probuzení ze zimní letargie. Všechny ty motivy srdce a občas trochu kýčovité nápisy a vzory nám někdy můžou připadat “příliš”, ale svůj účel naplnit naše domovy optimismem v jinak šedé zimě, plní skvěle.

Přidejte barvy

Pokud svůj domov ladíte během většiny roku spíše do neutrálních barev, zkuste kolem Valentýna přidat pár pastelových barev. Například na polštářích, dece, svíčce a určitě na květinách ve váze. Uvidíte, jaký šmrnc to vašemu interiéru dodá.

Pohrajte si s detaily

Jsou to právě drobné doplňky, které tvoří útulnou atmosféru ve vašem domově. Když máme ten Valentýn, začleňte do výzdoby hravé girlandy se srdíčky, nápisy s láskou, zahrňte svůj domov květinami. Probuďte své kreativní já a nechte lásku zářit. 🙂

Doufám, že jste našli potřebnou inspiraci pro romantickou výzdobu vašeho domova u příležitosti oslavy svátku Valentýna. Který nápad se vám líbil nejvíc? Co z tipů zakomponujete do své výzdoby? Ráda si přečtu vaše komentáře. ♥