K létu patří jednoznačně kromě vody a teplých večerů také letní party! Na letních oslavách je asi nejlepší to, že se odehrávají pod širým nebem a my si tak můžeme naplno užívat letní počasí a pohodu 🙂 Při výzdobě takové letní party se asi vyřádíte, jako jindy ne – kdy jindy by se více hodily pestré barvy, motiv plameňáků, nebo třeba boho styl? Dala jsem dohromady pár nápadů, čím takovou oslavu léta vyšperkovat – mrkněte sami a snad vás něco inspiruje 🙂

Styl party

Při přípravě letní garden party byste si měli jako první určit, v jakém stylu se bude konat. Jasně, že nemusíte zvolit striktně dané téma, a po hostech chtít, aby k němu doladili i dress code :-D.

Mám tím na mysli spíše váš osobní vkus, který promítnete i do pořádané party – máte rádi pestré barvy, výrazné vzory a pozitivní náladu? Nebo raději tlumené přírodní tóny, ke kterým doladíte jak dekorace, tak i pohoštění? Zaujal vás trend boho stylu? K venkovské chaloupce se zase bude hodit výzdoba podobného ražení – vintage dekorace, jemné květinové vzory ubrusů, bílý porcelán. Fantazii se meze nekladou! Samozřejmě se ale nemusíte držet jednoho stylu, zajímavě budou vypadat i vhodně zkombinované prvky.

Party s pestrobarevnými doplňky bude působit vesele a pozitivně. Základem jsou barevné lampiony či balonky, girlandy, pestrobarevné ubrusy či prostírání a květiny!

Nápoje

S konkrétními nápoji si nejlépe poradíte sami – ptejte se, co mají vaši hosté k pití nejraději a uzpůsobte tomu své zásoby :). Ale způsob, jakým budete nápoje podávat ovlivnit můžete.

Kouzelně vypadají velké nádoby na nápoje s kohoutkem, do kterých naházíte spoustu bylinek, citrónů, limetek a případně dalšího ovoce. Postačí vám ale i obyčejný skleněný džbán.

V letních teplotách také není od věci mít v zásobě dostatek ledu. Při přípravě ho můžete ozvláštnit drobným nebo nakrájeným ovocem, lístky bylinek či snítkou levandule.

Dekorace

V oblasti dekorací máte nepřeberné množství možností! Většina z vás asi sáhne po čerstvých květinách, kterých právě v tomto období kvete tolik – natrhat si je můžete i na zahradě. Nemusíte volit jednu centrální kytici uprostřed stolu, lépe vynikne větší počet malých váziček (klidně zavařovacích sklenic nebo skleněných lahví), třeba jen s jedním či pár květy. Krásná dekorace vám vznikne i z nádoby s vodou, na jejíž hladině zapálíte svíčky a necháte plout pár květů :). Vypadá to romanticky, nemyslíte? A nic nezkazíte ani tím, když použijete maximum drobného osvětlení – světelné řetězy, svíčky, lapmiony, …

Prvky pro náročné

Dokonalou oslavu netvoří stylové dekorace ani bezchybně prostřený stůl. Ta nejlepší oslava je složená z milých hostů, zábavy a smíchu – to všechno můžete mít i bez výše zmíněných party doplňků, o tom žádná :). Ale jsou lidé, kteří se v dekorování našli (hlásím se!) a zdobit je baví kde co – hádám, že i z toho důvodu jste otevřeli tenhle článek :). Pro vás a vaši kreativní duši tu mám takové doplňky, které možná zaberou více času na výrobu/přípravu, ale jsou hezkou třešničkou na dortu letní garden party.

Teepee stany
Trendy záležitost, kterou dnes běžně vídáme i v dětských pokojích. Tahle roztomilost vám ale skvěle poslouží i jako příjemné zákoutí na venkovní oslavě a potěší nejen děti, ale i dospělé.

Sezení na polštářích
Boho stylu odpovídající posezení ne kolem klasického jídelního stolu, ale kolem nízkého, většinou paletového stolu obehnaného hromadou měkoučkých polštářů. Není špatné zkusit něco nového, nemyslíte?

Nápisy pro lepší navigaci
Pořádáte opravdu velkou zahradní oslavu? Abyste usnadnili svým hostům orientaci, můžete je navigovat pomocí originálních cedulí s ručně psanými nápisy. Dnes se s těmito cedulemi můžete setkat spíše na svatbách, ale co vám brání v tom použít je i na vlastní zahradě? 🙂 Můžete využít i svůj smysl pro humor.

Všechny fotky mají svůj původ z Pinterestu – doporučuju, pokud budete chtít načerpat inspiraci pro konkrétní styl vaší oslavy 🙂 Užívejte léto!

Jana