💍 nové svatební výrobky na e-shopu v pondělí 16. ledna 💍

Průvodce jarní výzdobou domova | Jarní atmosféra domova pomocí květin

Průvodce jarní výzdobou domova | Jarní atmosféra domova pomocí květin

Hledáte inspiraci, jak vnést jarní atmosféru do svého domova? K jaru neodmyslitelně patří bohatě kvetoucí jarní květiny, jejichž krása je po zimě tak osvěžující! V článku vám ukážu ty nejoblíbenější jarní květiny a užitečné tipy, jak si s nimi vyzdobit domov v romantickém stylu.

Jaro je konečně za rohem. Dlouhé zimní období je (téměř) za námi a teď je ten pravý čas vnést do svého domova novou energii. Svěží první jarní květy, zelenající se větvičky a pastelové barvy dokážou zlepšit náladu a připravit naše domovy na novou sezónu. Probouzející se příroda nám vlévá novou energii a dávku optimismu. Všechno se probouzí a stejně tak my!

Je proto nejvyšší čas vyzdobit i svůj domov krásnými jarními dekoracemi, jarními květinami, větvičkami a barvami! Milujete romantický styl? Jarní výzdoba vám půjde sama. Jarní květiny jsou jemné, často s křehkou strukturou. Jaké ale vybrat a jak výzdobu domova sladit s dalšími dekoracemi? Možná vás také zajímá, jak zkombinovat živé a umělé květiny. Podívejme se na to.

Zátiší s větvičkami – lehký dotek jara

Jako první většinou rozkvétají stromy a keře. Jejich jemné květy probouzejí romantickou náladu snad i v tom, kdo jinak romantiku v lásce nemá. Příslib něčeho nového, nových tajemných začátků, které nás to jaro možná čekají. Něha a radost z obyčejných maličkostí. Přenesme si tyto pocity i domů!

Ustřižené větvičky s květy bohužel ve váze příliš dlouho nevydrží. Nebo možná stromy ani keře ještě nekvetou. Mám pro vás jeden tip, jak tuto krásu nahradit v domácím prostředí.

  • Ustřihněte si pár větví ještě před kvetením.
  • Sežeňte si umělé, látkové květy ve vaší oblíbené barvě (typická je pro jaro světle růžová nebo bílá).
  • Jednoduše květy nalepte pomocí tavné pistole na větve.

Abyste docílili co nejreálnějšího vzhledu, inspirujte se přírodou – podívejte se, jak květy na větvích vypadají. Umístěte ty menší na konce větví jako poupata, a ty rozkvetlejší na opačný konec.

Hotové větve s květy naaranžujte do vázy a umístěte na místo, kde vyniknou – třeba na krbovou římsu či stolek v rohu obývacího pokoje.

Vyšperkovaný vstup do domu

Vstupní dveře jsou tím prvním, co vidíme při příchodu domů (a co vidí jako první naše návštěvy), udělejme z nich proto skvělou podívanou, která nás bude lákat vejít dál.

Jako první vás při výzdobě dveří napadne asi věnec. A máte pravdu, protože věnec je symbolem rodiny a něco vypovídá o osobnostech domácnosti – minimálně to, že milují výzdobu svého domova. Jarní věnec na dveře může mít mnoho podob.

Pokud dáváte přednost živým materiálům, pak bude nejčastěji z proutí nebo buxusu, ozdobený větvičkami, peřím, a různými dřevěnými přízdobami. Živé květiny na věnci moc dlouho nevydrží.

Zato věnce z umělých či sušených materiálů vám budou dělat parádu celou sezónu a možná i více. Vždy záleží, zda, a jak moc je věnec vystaven venkovním vlivům počasí (déšť, slunce, mráz), které mu příliš nesvědčí. Minimálně jednu sezónu vám ale rozhodně vydrží.

Takové jarní věnce můžou být vyrobeny na základě z proutí, a nebo umělé zeleně, která ovšem nemusí vůbec vypadat uměle, ale naopak velmi svěže. Jarní věnec může být ozdoben typickými jarními květinami – barevnými tulipány, bohatými hyacinty, veselými narcisy nebo třeba jemnými sněženkami či maceškami. Barva záleží na vašem vkusu, ale u jarních dekorací nešlápnete vedle se žlutou, zelenkavou, světle růžovou, fialovou či modrou – jakékoli pastelové barvy jsou vítány.

Jarní věnce na dveře můžou mít mnoho podob. Ráda vám vyrobím jarní věnec na přání. Podívejte se, jak probíhá zakázková tvorba.

Dveře nejsou jen o věnci

Věnec není to jediné, čím zkrášlit vstup do vašeho domova. Existuje spoustu možností, jak vchod ozdobit.

Vedle dveří můžete umístit dva velké květináče (možná je u dveří už máte) a ty nazdobit podle aktuálního ročního období. Klasickou možností je nakoupit hrnkové květiny a květináče osázet.

Na jaře můžete zkombinovat prvosenky jarní s nejrůznějšími cibulovinami – narcisy, tulipány, hyacinty a dalšími. To je základní část výzdoby.

S květináči si ale můžete dále pohrát a ozvláštnit je pomocí dlouhých větví, které vsadíte do rohů nádob. Nebo po obvodu nádoby umístěte drobnější větvičky, které v jejich horní části svážete k sobě ozdobnou stuhou. Celý dojem umocníte tím, když vedle větších květináčů naaranžujete další dekorace:

  • lucerny se svíčkami s mašlí v pastelové barvě,
  • sošky či figurky zajíců, velikonočních vajec,
  • košíky a menší květináče s jednou rostlinou,
  • rohožku s jarním motivem.

Vneste si jarní přírodu dovnitř

Když už budete u nakupování nových cibulovin (mimochodem kdo by jim v květinářství odolal?), pořiďte si pár kousků i do interiéru. Budou vám sice dělat parádu jen poměrně krátce, pak ale můžete uschovat jejich cibulky a zasadit na příští rok. V době svého květu jsou ovšem velmi povzbudivou dekorací, která v jarním období doma nesmí chybět. Narcisy nebo hyacinty můžete nechat ve svých původních obalech, jen je v nich umístěte do nějakého ozdobného, třeba keramického květináče (abyste je mohli také občas zalít).

Vytvořte si krásné zátiší na stůl v podobě kvetoucích cibulovin, svíček a drobných dekorací – například porcelánových zajíčků či vajíček.

Skvěle můžete i zkombinovat svou celoroční dekoraci ze sušených či umělých květin, k tomu přidat vázu živých tulipánů, větve s kočičkami, velkou svíčku a krásná jarní výzdoba je na světě! S dekoracemi si pohrajte – zkoušejte různé kombinace více druhů (květin, aranží, drobností), zkoušejte, co se k sobě hodí a jaký z toho máte pocit (ten je nakonec tím nejdůležitějším ukazatelem).

Ať už se rozhodnete pro výzdobu živými nebo umělými jarními květinami a zelení, v každém případě do svého domova vnesete pozitivní energii. Pro mě je každoroční jarní výzdoba něčím, na co se velmi těším, protože je to po zimě takový rozdíl! Člověk má hned lepší náladu, když se obklopí krásnými věcmi, i když venku ještě občas mrzne. 🙂

Doufám, že se vám článek líbil a našli jste inspiraci pro svou romantickou jarní výzdobu domova. Ať máte krásné jaro!

Podívejte se do mého e-shopu na celoroční i jarní dekorace, kterými můžete svůj domov zkrášlit.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..