Sleva 20 % po zadání kódu v košíku: "KVETEN20" (na vše kromě výrobků na objednávku) - platnost prodloužena do 31.5.2022.

Podzim a jeho dary se dají skvěle zužitkovat nejen v kuchyni. Chcete-li si vyrobit přírodní dekoraci, třeba věnec na dveře, stačí jedna procházka do lesa a vrátíte se s plnými kapsami toho nejlepšího materiálu třeba pro výrobu věnce na dveře – totiž přírodního.

Základ věnce

Do obchodu musíte vyrazit už jen pro základ věnce, skvěle se hodí třeba klasický proutěný – ať už bílý, nebo hnědý. Základ si ale můžete vyrobit i sami z větví, záleží jen na vás. Já jsem na tento návod použila klasický slaměný věnec, který budu dále zdobit.

Materiál na výrobu

Co dalšího budeme na výrobu podzimního věnce potřebovat? Teď je ten pravý čas vydat se na onu zmiňovanou procházku do přírody, možná vám stačí vlastní zahrada, kde najdete zkrátka takové přírodniny, které vás nejvíc zaujmou. Můžou to například být:

  • šípky,
  • větvičky,
  • barevné listy,
  • mochyně,
  • šišky,
  • vřes.

Dále budete potřebovat drát, nejlépe ten zelený na aranžování, kleště, případně nůžky. Hodit se vám taky může tavná pistole a lepidlo – v případě, že budete některé přízdoby chtít na věnec přilepit, ale není to potřeba.

Výroba podzimního věnce

Takto vybaveni materiálem se můžeme dát rovnou do práce. Postup výroby není vůbec složitý, možná ho znáte z výroby adventních věnců. Na začátku vezmeme drát a zapíchneme ho ze spodní části do věnce, pevně omotáme kolem věnce. Vezmeme například jednotlivé listy, přiložíme je k sobě a přichytíme drátem k věnci. Pokračujeme další skupinkou, například větviček šípků, nebo jinak barevných listů, přiložíme k věnci tak, abychom přikryli konce listů, které už jsou na věnci, a znovu omotáme drátem. Pro představu směru vázání materiálu vám poslouží třeba tato fotka z Pinterestu:

https://i.pinimg.com/564x/14/2a/ae/142aae826ef22f624d0cb885ed1e848b.jpg
Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/661255157768535346/?nic=1

A jednoduše pokračujeme ve střídání skupinek – listy, šípky, větvičky, dokud nezaplníme celý věnec. Nakonec drát přichytíme a zapíchneme znovu dospodu věnce. Nic složitého a přírodní podzimní věnec je na světě. 🙂

Příjemné podzimní tvoření! Pokud byste hledali další inspiraci k výrobě podzimních dekorací, koukněte na článek Světu oken – najdete tam nápady od dalších blogerek. 🙂

J.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..