💍 nové svatební výrobky na e-shopu v pondělí 16. ledna 💍

Maličkosti, které zaženou podzimní chmury

Maličkosti, které zaženou podzimní chmury

Nedostává se vám v posledních sychravých dnech příliš pohody? Pak se začtěte do tohoto článku – připravila jsem si pro vás jeden absolutně oddechový článek plný pohody (dalo by se říct hygge článek :-D), který vám poradí, čím zahnat podzimní chmury a jak na podzimu vidět to hezké.

Teplé ponožky, svetry, deky…

Zachumlejte se. Kdy jindy byste chtěli využít všechny ty měkké a hebké deky, papuče, teplé svetry a huňaté ponožky? Udělejte si doma pohodu. Nebude se vám z nich chtít ven. A co by to bylo za podzim bez čaje? Uvařit si kotel čaje (svařáku?), zachumlat se do deky v huňatých ponožkách, mmm… už se v nich taky vidíte?

Pohodová hudba

Posloucháte hudbu na Youtube? Věřím, že ano. Já jsem absolutně propadla hudebním playlistům od alexrainbirdMusic, nezávisle na ročním období. Jedná se většinou o kompilaci nezávislého popu / folku / rocku / indie hudby. Pokud máte tuto hudbu rádi i vy, pak doporučuju jejich podzimní playlisty. Můžete je poslouchat jako podkres při práci, studiu, nebo jen k odpočinku.

Procházky a focení

Podzimní příroda, když čaruje – umí být nádherná. Určitě nechcete tu krásu prošvihnout – jděte ven, vyražte na procházku. Může se stát, že podzim bude brzo fuč – napadne sníh a listy už obdivovat nestihneme :-D. Chůzí uděláte něco pro své tělo, ale i mysl. Lepší způsob, jak si vyčistit hlavu byste těžko hledali. A jestli chcete čas na procházce trávit nějak kreativně a ještě si uchovat vzpomínky, vemte do ruky třeba mobil a zkuste zachytit pár momentů, na které budete moct uprostřed hluboký zimy vzpomínat.

Tvoření

Další způsob, jak „efektivně“ využít procházku do přírody, je sběr materiálu. Jak jinak, než přírodního materiálu. Nemusíte ho samozřejmě sbírat tuny, stačí vám hrst šípků, šišek, kaštanů, ořechů, nějaké barevné listí, nebo větvičky. Je na vás, jak tyto úžasné přírodniny zužitkujete. Co takhle zkusit přírodní věnec na dveře?

Podzimní výzdoba

Když už jsme u dekorování, musím zmínit výzdobu oken. Je dost možné, že vám muškáty na okně už zmrzly. Nenechávejte okna bez výzdoby ani na podzim. Vřesy jsou klasikou, ale je pravda, že mají něco do sebe. Můžete je ale zkombinovat i s dalšími rostlinami, kterým se v chladnějším období daří – podívejte se po drátovci, okrasném zelí, astrách. Nejlépe vám poradí v zahradnictví. 🙂 A umíte si představit, jaká je to skvělá terapie – zabořit ruce do hlíny, věnovat celou svou pozornost jen rostlinám. Zkuste to a uvidíte!

Pokud chcete načerpat inspiraci na další činnosti, kterými si můžete podzim zpříjemnit, můžete si přečíst jeden z mých starších článků, kde najdete i prázdný list pro svůj podzimní bucket list (tedy věci, které chcete stihnout). Nedejte podzimním chmurům šanci – nechci vás strašit, ale brzy už začneme řešit Vánoce, tak ať máte sílu. 😀

Přeju vám pohodový zbytek podzimu s nadhledem

J. ♥

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..