Sleva 20 % po zadání kódu v košíku: "KVETEN20" (na vše kromě výrobků na objednávku) - platnost prodloužena do 31.5.2022.

Zamyslela ses někdy nad tím, co znamenají barvy květin? Co vyjadřuje kytice ve fialových tónech, nebo co mi dotyčný říká tím červeným pugétem? 🤭 Možná tušíš, ale možná tě i dost překvapím. Pojďme se podívat na významy barev květin. 🌺

Žluté květiny

Žlutá je obecně velmi optimistickou, radostnou barvou. Ona přímo symbolizuje radost a přátelství. Žluté květiny volíme tehdy, pokud chceme někoho povzbudit – typicky třeba v kyticích pro pacienty k uzdravení. Nebo v kyticích, které dáváme svým přátelům. 🤗

Oranžové květiny

Květiny v oranžových barvách přidávají do kytic jiskru. Symbolizují energii, sebevědomí. Má-li někdo oranžovou barvu rád, směle je můžeme volit jako kombinaci do dárkových kytic. Nejčastěji jsme ale zvyklí oranžové květiny vídat v podzimních aranžmá, kolem Halloweena apod. 🍁

Červené květiny

Jakou nejikoničtější květinu znáš? Jistě tě napadne červená růže. 🌹 Rudá růže je symbol sám o sobě. Symbol lásky a vášně. Známe ji jako květinu svádění, romantiky a nebezpečí. Pokud dostaneme či darujeme kytici rudých růží, pak dochází k velmi jasnému vyjádření citů. Červená je výrazná a odvážná barva.

Růžové květiny

Symbolikou růžových květin je mladá láska a štěstí. Pomocí růžových květin tatkéž vyjadřujeme pocity vůči obdarovanému. Nejde tu ale jen o pocit zamilovanosti, ale i o platonické pocity vůči rodině či přátelům. Jsou ideální volbou pro zásnubní kytice, svatební výzdobu, či kytice k výročí svatby. Růžové květiny také reprezentují jarní čas a nový život v přírodě.

Fialové květiny

Tyto květiny symbolizují rovnováhu a loajalitu. Fialová barva oslavuje úspěch, je proto ideální v dárkových kyticích pro někoho k dosažení úspěchu. Fialová je barva nápadná, ať už mluvíme o světlých lila tónech, nebo sytých indigo barvách. Jsou vhodné také v gratulačních kyticích k narození dítěte, nebo v dárkových kyticích k narozeninám malého dítěte.

Modré květiny

Modrá je barvou klidu, harmonie, vyrovnanosti. S modrými květinami nesáhneme vedle u dárkových kytic k narozeninám, ale taky u gratulačních kytic či při dobrých zprávách. Světle modré květiny (třeba baby blue) symbolizují čistotu oblohy, vody, reprezentují čistotu přírody. Naopak tmavě modré květiny (půlnoční modř) reprezentují pravdu, meditaci, soustředění a pomáhají pozitivně překonávat problémy.

Zelené květiny

Možná tě ani nenapadlo, že existují i zelené květiny. Je pravda, že nevytvoří takový vizuální dojem oproti kontrastům, ale jsou zástupci přírodních odstínů. Reprezentují přirozenou krásu a dodávají kytici čistý a jasný vzhled. Zelená je barva štěstí. Jsou vhodné v kyticích gratulačních, ale i do vázy domů.

Bílé květiny

Bílá barva správně ani barvou není, ale tím se teď nebudeme zabývat. 🙃 Symbolizuje dokonalost, čistotu a především nevinnost. Bílé květiny mohou variovat v odstínech krémových, slonovinových, které používáme 100% na svatbách, ať už v kyticích či výzdobě, stejně jako na křtinách. Používáme je také v jarních kyticích, kde symbolizují svěžest a čistotu přírody. Bílé květiny ale také mají své místo na pohřbech.

Barevnost květin je velmi zajímavým a důležitým prvkem ve floristice. Barvy evokují náladu, teplo, chlad, vyvolávají pocity i vzpomínky a mají své významy. Nemusíš se jich ale držet příliš striktně, vždycky záleží na tvé barevné preferenci, nebo toho, komu květiny dáváš. 💐

Zvu tě i do mého květinového obchůdku, kde najdeš od každé barvy trochu. 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..